aktualności

2017-05-02

Ostatni odcinek serialu "Misja Natura" w TVP2

W piątek, 5 maja o godz. 6.35 TVP2 wyemituje ostatni odcinek z cyklu "Misja Natura". W dwunastym odcinku Romek i Gosia odwiedzą Pustynię Błędowską i Poligon Orzysz, by udowodnić, że nawet na terenach wojskowych dzięki Naturze 2000 chroni się przyrodę.

Wszystkie odcinki "Misji Natura" można obejrzeć na stronie internetowej serialu w zakładce "ODCINKI" i na kanale You Tube.

2017-04-26

Misja Natura - szlakiem podkowca małego

Zapraszamy na emisję 11. odcinka serialu "Misja Natura" pt. Szlakiem podkowca małego. Odcinek wyemitowany zostanie w najbliższy piątek, 28 kwietnia o godzinie 6.35 na antenie telewizyjnej Dwójki. W jedenastym odcinku "Misji Natura" bohaterowie zabiorą widzów w podróż nietoperzowym szlakiem.
Romek i Gosia odwiedzą jaskinię, gdzie podkowce małe hibernują podczas zimy, a także ich kolonię rozrodczą na kościelnym strychu. Ekipa Misji Natura przekonuje się, że ssaki te pomimo niewielkich rozmiarów, przyczyniają się do remontów sakralnych budowli, a także ochrony i odtwarzania alei drzew.
Odcinek pt. Szlakiem podkowca małego zostanie wyemitowany również w TVP3 Kraków w sobotę (29.04) o godzinie 17.40.

Przypominamy, że cykl 12-stu odcinków serialu "Misja Natura" dostępny jest w zakładce "ODCINKI" oraz na kanale You Tube.

2017-04-21

Zapraszamy przed telewizory do TVP3 Kraków

W sobotę, 22 kwietnia o godzinie 17.40 TVP3 Kraków wyemituje kolejny odcinek serialu "Misja Natura" pt. Góry Słonne i Pogórze Przemyskie. Tym razem widzowie wspólnie z Gosią i Romkiem odkryją odległe, pierwotne zakątki puszczy karpackiej, pofalowane grzbiety górskie, zbadają siedliska orła przedniego, rysia i niedźwiedzia. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia tego programu!

2017-04-19

Góry Stołowe w TVP2

Na antenie telewizyjnej Dwójki można oglądać serial "Misja Natura", ukazujący różnorodność obszarów Natura 2000 w Polsce, złożoność działań podejmowanych dla ich ochrony, a także współistnienie w nich człowieka i przyrody. Na dziesiąty odcinek poświęcony obszarowi Natura 2000 Góry Stołowe zapraszamy w piątek 21 kwietnia o godzinie 6.35.

Przypominamy, że cykl "Misja Natura" dostępny jest na kanale You Tube serialu.

2017-04-05

Misja Natura na Wyżynie Miechowskiej

Fundacja Wspierania Inicjatyw Ekologicznych zaprasza na emisję kolejnego odcinka serialu "Misja Natura" pt. Miechowszczyzna. Odcinek wyemitowany zostanie w najbliższy piątek (7.04) o godzinie 6.30 na antenie TVP2. W 9. odcinku wspólnie z Gosią i Romkiem udamy się w podróż po Wyżynie Miechowskiej, gdzie odwiedzimy Cybową Górę, ostoję rzadkich storczyków Kalina-Lisiniec oraz rezerwat Dąbie. Będziemy podziwiać niezwykle cenne botanicznie murawy kserotermiczne, krasowe źródło Jordan o stałej temperaturze wody, odwiedzimy hodowlę owiec oraz udamy się do kapuścianej stolicy Polski - Charsznicy. Odcinek poświęcony Wyżynie Miechowskiej zostanie wyemitowany również w TVP3 Kraków w sobotę (8.04) o godzinie 17.40. Zachęcamy do oglądania! Zapraszamy do odwiedzenia kanału You Tube serialu.

2017-03-30

W TVP3 Kraków rusza emisja serialu "Misja Natura"

TVP3 Kraków pokaże cztery odcinki serialu przyrodniczego "Misja Natura" zrealizowanego przez Fundację Wspierania Inicjatyw Ekologicznych z Krakowa. Widzowie poznają niezwykłe walory przyrodnicze Wyżyny Miechowskiej, Pustyni Błędowskiej, Pienin oraz Gór Słonnych i Pogórza Przemyskiego. Na pierwszy odcinek pt. Poligony zapraszamy już w najbliższą sobotę, 1 kwietnia o godzinie 17.40. Zapraszamy przed ekrany telewizorów! Wszystkie odcinki serialu dostępne są w zakładce "ODCINKI" i na kanale You Tube.

2017-03-28

Tajemnice Puszczy Knyszyńskiej w serialu "Misja Natura"

Zapraszamy na emisję ósmego odcinka serialu "Misja Natura" pt. Puszcza Knyszyńska. Odcinek wyemitowany zostanie w najbliższy piątek, 31 marca o godzinie 6.30 na antenie TVP2. Tym razem Romek i Małgosia wybierają się w rejon Puszczy Knyszyńskiej. Mają za zadanie sprawdzić, jak woda wpływa na kształtowanie się różnego rodzaju zbiorowisk roślinnych. Poznają zasady gospodarowania na torfowiskach oraz sposoby ich ponownego uwadniania. Ekipa Misji Natura odwiedza także litewski rezerwat biosfery Žuvintas, aby porównać zasady gospodarowania i ochrony polskich i litewskich torfowisk. Zapraszamy przed ekrany telewizorów! Odcinek poświęcony Puszczy Knyszyńskiej dostępny jest w zakładce "ODCINKI" i na kanale You Tube.

2017-03-23

Misja Natura w Górach Słonych i na Pogórzu Przemyskim

W piątek, 24 marca o godzinie 6.30 zapraszamy przed odbiorniki telewizyjne do TVP2 na kolejny odcinek cyklu "Misja Natura" pt. Góry Słonne i Pogórze Przemyskie. W najbliższym odcinku Gosia i Romek wyruszą w podróż po ostojach Natura 2000 Góry Słonne i Pogórze Przemyskie, gdzie podążać będą tropem dziwnego osobnika, przypominającego yeti. Bohaterowie serialu odwiedzają rewir orłów przednich, obserwują czatownie rysia i podglądają życie rodzinne niedźwiedzi. Za pomocą fotopułapki udaje im się zlokalizować tajemniczego osobnika. Cykl "Misja Natura" można także obejrzeć na kanale You Tube.

2017-03-14

Misja Natura - podróż do doliny Bugu

W piątek, 17 marca o godzinie 6.30 TVP2 wyemituje szósty odcinek serialu "Misja Natura" pt. Wyżyna Zachodniowołyńska. Tym razem Gosia i Romek udadzą się w podróż do doliny Bugu.

Zachęcamy do oglądania!

2017-03-09

Zalew Szczeciński i Łąki Skoszewskie w TVP2

Już jutro (10 marca) zapraszamy przed odbiorniki telewizyjne do TVP2 o godzinie 6.30 na piąty odcinek z cyklu "Misja Natura". Wspólnie z Gosią i Romkiem wyruszymy w podróż po Zalewie Szczecińskim i Łąkach Skoszewskich. Poznamy najcenniejsze gatunki roślin i zwierząt występujących nad Zalewem Szczecińskim oraz zasady gospodarowania na tutejszych łąkach. Odwiedzimy Wzgórze Wisielców, Półwysep Rów oraz Bagna Rozwarowskie, by dowiedzieć się jak chroniona jest wodniczka. Serial "Misja Natura" można oglądać na antenie telewizyjnej Dwójki w każdy piątek o godzinie 6.30. Cykl "Misja Natura" dostępny jest również na kanale You Tube.

2017-03-03

Misja Natura na antenie TVP

Wszystkich tych, którzy nie mieli jeszcze okazji obejrzeć serialu "Misja Natura" w telewizji, informujemy, że w marcu program będzie nadawany na kanałach:

- TVP2 (piątek, godzina 6.30)
- TVP3 Lublin (piątek, godzina 20.40)
- TVP3 Białystok (środa, godzina 19.40)
- TVP3 Rzeszów (sobota, godzina 17.32)
- TVP3 Kielce (poniedziałek, godzina 21.05; środa, godzina 20.15; piątek, godzina 18.00)
Cykl "Misja Natura" dostępny jest również na kanale You Tube.

2017-02-28

Dolina Noteci w TVP2

Na kolejny odcinek serialu "Misja Natura" pt. Szlakiem Doliny Noteci zapraszamy w piątek 3 marca o godzinie 6.30 do TVP2. Tym razem Gosia i Romek udają się do Doliny Noteci, gdzie poznają zasady melioracji łąk oraz rolę bobrów w powstrzymywaniu spływu wód. Bohaterowie odwiedzają wioskę, gdzie znajdują bocianie gniazda i uczestniczą w obrączkowaniu ptaków. W tym samym czasie, koordynator udaje się nad Dunaj, gdzie przygląda się w jaki sposób edukuje się przyrodniczo młodzież oraz prowadzi renaturalizację rzeki. Na koniec wyprawy odwiedza wielkie akwarium ukazujące podwodne życie Dunaju. Zapraszamy do odwiedzenia kanału YouTube serialu.

2017-02-23

Zapraszamy przed telewizory do TVP2

W piątek 24 lutego o godzinie 6.30 TVP2 wyemituje kolejny odcinek serialu "Misja Natura" pt. Dolina Baryczy. W trzecim odcinku Gosia z Romkiem mają poznać dobre praktyki w zarządzaniu stawami. W tym celu udają się na Stawy Milickie, które są największym kompleksem stawów rybnych w Europie. Razem z zawodowymi ornitologami odwiedzają kolonię mew śmieszek i poznają zasady gospodarowania sprzyjające obecności ptaków.

2017-02-15

Serial "Misja Natura" ponownie w TVP2

Od 10 lutego na antenie telewizyjnej Dwójki można oglądać serial przyrodniczy "Misja Natura", złożony z 12 odcinków prezentujących w nietypowy sposób funkcjonowanie sieci Natura 2000 w Polsce i Europie oraz współpracę człowieka z naturą. Pierwszy odcinek serialu poświęcony był obszarowi Natura 2000 Kurze Grzędy, w którym ochronie podlegają leśne i nieleśne zbiorowiska torfowiskowe na Pojezierzu Kaszubskim. W serialu pokazane zostaną również inne, cenne przyrodniczo miejsca: Zatoka Pucka i Półwysep Helski, Dolina Baryczy, Dolina Noteci, Zalew Szczeciński, Dolina Bugu, Góry Stołowe, Góry Słonne i Pogórze Przemyskie, Puszcza Knyszyńska, murawy kserotermiczne Wyżyny Miechowskiej, Pieniny oraz Pustynia Błędowska i Poligon Orzysz. W najbliższy piątek, 17 lutego o godzinie 6.30 TVP2 wyemituje drugi z cyklu dwunastu odcinków serialu "Misja Natura" pt. Zatoka Pucka i Półwysep Helski. Zapraszamy przed telewizory w piątki o godzinie 6.30!

2017-02-09

Powtórki serialu "Misja Natura"

Serdecznie zachęcamy mieszkańców województwa świętokrzyskiego do oglądania serialu "Misja Natura" na antenie TVP3 Kielce. Najbliższy odcinek pt. "Szlakiem podkowca małego" zostanie wyemitowany w poniedziałek 13 lutego o godzinie. 20.25. Tym razem Gosia i Romek udadzą się do Pienin, gdzie wyruszą w podróż szlakiem podkowca małego. Jedenasty odcinek zostanie wyemitowany również w TVP3 Kielce 15 lutego (środa) o godzinie 20.00 i 17 lutego (piątek) o godzinie 18.05. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia tego programu!

2017-02-02

Serial "Misja Natura" wraca na antenę TVP3 Lublin

W piątek, 3 lutego o godzinie 20.40 TVP3 Lublin wyemituje pierwszy odcinek serialu "Misja Natura" pt. Kurze Grzędy. Pierwsza misja Romka i Małgosi rozpoczyna się na północy Polski, na Kaszubach. Mają poznać zasady funkcjonowania torfowisk przejściowych. Odwiedzają obszar Natura 2000 Kurze Grzędy, gdzie dowiadują się jak powstaje torf, dlaczego ważne dla niego są jeziora turzycowe oraz mchy. Poznają także rolę wody w funkcjonowaniu i powstawaniu torfowisk. Mieszkańców województwa lubelskiego zachęcamy do oglądania serialu "Misja Natura" na antenie TVP3 Lublin w piątki o godzinie 20.40!

2017-01-27

Góry Stołowe w TVP3 Olsztyn

Mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego zachęcamy do oglądania serialu "Misja Natura" na antenie TVP3 Olsztyn. Na premierowe odcinki zapraszamy w niedziele o godzinie 10.00. Powtórki nadawane będą w środy o godzinie 7.00 oraz w czwartki o godzinie 19.15. Na najbliższy odcinek pt. Góry Stołowe zapraszamy już 29 stycznia!

2017-01-18

Misja Natura w TVP3 Białystok

Od 25 stycznia 2017 roku TVP3 Białystok rozpocznie emisję serialu "Misja Natura" - cyklu 12-stu odcinków ukazujących, w jaki sposób mieszkańcy obszarów Natura 2000 mogą korzystać z możliwości, którą daje sieć Natura 2000. Serial promuje również różne regiony Polski przedstawiając walory produktów lokalnych i unikatowe rękodzieła. Premierowe odcinki serialu "Misja Natura" na antenie TVP3 Białystok w środy o godzinie 19.40. Pierwszy odcinek poświęcony będzie rezerwatowi Kurze Grzędy i kurhanowemu cmentarzysku w Uniradzu. Przypominamy, że wszystkie odcinki serialu "Misja Natura" są dostępne w zakładce "ODCINKI" i kanale You Tube.

2016-12-15

Misja Natura na antenie TVP3 Szczecin

Mieszkańcom województwa zachodniopomorskiego przypominamy, iż w grudniu TVP3 Szczecin wyemituje trzy ostatnie odcinki serialu "Misja Natura". Na najbliższy pt. Góry Stołowe, zapraszamy w piątek (16.12) o godzinie 20.05.

2016-11-21

Góry Słonne i Pogórze Przemyskie w TVP3 Szczecin

Jeśli jesteś mieszkańcem województwa zachodniopomorskiego i nie miałeś jeszcze okazji obejrzeć serialu "Misja Natura", to nic straconego. Już w najbliższy piątek, 25 listopada o godzinie 20.05, TVP3 Szczecin wyemituje kolejny odcinek "Misji Natura". Akcja serialu rozgrywać się będzie w Górach Słonnych i na Pogórzu Przemyskim.

2016-11-14

Misja Natura na Poligonach

Już w poniedziałek, 21 listopada o godzinie 20.25 na antenie TVP3 Kielce zostanie wyemitowany ostatni odcinek serialu "Misja Natura" pt. Poligony. Na jego powtórki zapraszamy w środę (23.11) o 20.00 i w piątek (25.11) o 18.05. Ostatni odcinek realizowany jest na terenach wojskowych. Ekipa Misji Natura staje przed naprawdę trudnym wyzwaniem. Głównym celem Gosi i Romka jest udowodnienie, że nawet w takich miejscach, dzięki Naturze 2000, chroni się przyrodę. Zapraszamy!

2016-11-08

Ostatni odcinek "Misji Natura" już 13 listopada w TVP3 Olsztyn!

W niedzielę, 13 listopada widzowie TVP3 Olsztyn zobaczą ostatni z cyklu 12-stu odcinków serialu "Misja Natura". Serial zrealizowany w konwencji filmów podróżniczo-ekspedycyjnych ukazuje różnorodność ostoi Natura 2000 w Polsce, złożoność działań podejmowanych dla ich ochrony, a także współistnienia w nich człowieka i przyrody. Wszystkie odcinki serialu "Misja Natura" dostępne są w zakładce "ODCINKI".

2016-10-27

Misja Natura w TVP3 Rzeszów

W listopadzie kolejne odcinki serialu "Misja Natura" TVP3 Rzeszów pokaże w co drugi czwartek o godzinie 21.00. Czym tym razem zaskoczą nas bohaterowie? Zapraszamy przed odbiorniki telewizyjne już 3 listopada!

2016-10-25

Ostatni odcinek "Misji Natura" w TVP3 Lublin

W sobotę 15 października o godzinie 18.00 TVP3 Lublin wyemituje ostatni odcinek serialu "Misja Natura" pt. Poligony. W dwunastym odcinku bohaterowie mają za zadanie udowodnić, że nawet na terenach wojskowych dzięki Naturze 2000 chroni się przyrodę. Czytaj więcej na: http://misjanatura.serial.fwie.pl/screen.php?odcinek=12

2016-10-14

Misja Natura ponownie w TVP3 Szczecin

TVP3 Szczecin ponownie wyemituje serial "Misja Natura"! Cykl 12-stu odcinków będzie emitowany w piątki o godzinie 20.05. Pierwszy odcinek będzie można obejrzeć już 14 października! Wszystkich tych, którzy nie będą mieli okazji obejrzeć cyklu w telewizji, serdecznie zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej http://misjanatura.serial.fwie.pl/screen.php?type=1, na której znajdują się wszystkie odcinki serialu "Misja Natura".

2016-10-05

TVP3 Kielce zmienia porę emisji serialu "Misja Natura"

Od października widzowie TVP3 Kielce będą mogli śledzić losy bohaterów serialu "Misja Natura" w poniedziałki o godzinie 20.25. Powtórki emitowane będą w środy o 20.00 i piątki o 18.05. Zapraszamy przed odbiorniki telewizyjne!

2016-10-04

Misja Natura w TV Słowianin

4 października TV Słowianin rozpoczęła emisję serialu „Misja Natura”, którego bohaterowie w różnych zakątkach Polski przekonują Nas, że obszary Natura 2000 nie są rezerwatami ochrony ścisłej, a przynależność cennych przyrodniczo terenów do tej europejskiej sieci nie stanowi bariery rozwoju gospodarczego, ale jest wręcz motorem napędowym rolnictwa ekologicznego czy ekoturystyki. Serial stara się odejść od kanonu filmów przyrodniczych, opowiada o zasadach funkcjonowania obszarów Natura 2000 wprowadzając elementy humorystyczne czy wręcz sensacyjne. Ekipa złożona z ornitologa, dr. Romualda Mikuska oraz Małgorzaty Kosik musi sprostać niejednemu wyzwaniu w górach, na bagnach czy w morskich falach. Losy bohaterów w 12-stu odcinkach serialu będzie można śledzić w każdy wtorek o godzinie 18.15.

2016-09-26

TVP3 Lublin zmienia porę emisji serialu "Misja Natura"

Od października widzowie TVP3 Lublin będą mogli śledzić losy bohaterów serialu "Misja Natura" w każdą sobotę o 18.00. Na najbliższy odcinek pt. Góry Stołowe zapraszamy 1-szego października. Ci, którzy nie będą mogli zobaczyć serialu w telewizji, mogą go obejrzeć na stronie internetowej serialu: http://misjanatura.serial.fwie.pl/screen.php?type=1.

2016-08-31

Misja Natura na antenie TVP3 Kielce

Fundacja Wspierania Inicjatyw Ekologicznych zaprasza mieszkańców województwa świętokrzyskiego do oglądania premierowych odcinków serialu "Misja Natura" na antenie TVP3 Kielce w środy o godzinie 20.25. Powtórki emitowane będą w soboty o godzinie 18.00 oraz w niedziele o godzinie 20.10. Pierwszy odcinek pt. Kurze Grzędy zostanie wyemitowany już w najbliższą środę (7 września).

2016-08-29

Zmiana pory emisji serialu "Misja Natura"

Od września widzowie TVP3 Lublin będą mogli śledzić losy bohaterów serialu "Misja Natura" w każdą niedzielę o 18.00.

2016-08-25

Misja Natura na antenie TVP3 Olsztyn

Od 28 sierpnia 2016 r. na antenie TVP3 Olsztyn można oglądać serial „Misja Natura”, który opowiada o zasadach funkcjonowania obszarów Natura 2000 i korzyściach wynikających z przynależności cennych przyrodniczo terenów do tej europejskiej sieci. Na premierowe odcinki zapraszamy w niedziele o godzinie 10.00. Powtórki wyświetlane będą w środy o godzinie 7.00 oraz w czwartki o godzinie 19.15. Serial Misja Natura to cykl 12-stu odcinków realizowanych w konwencji filmów podróżniczo-ekspedycyjnych, którego bohaterowie tropią i odkrywają tajemnice przyrody.  Ekipa złożona z ornitologa, dr. Romualda Mikuska oraz Małgorzaty Kosik musi sprostać niejednemu wyzwaniu w górach, na bagnach czy w morskich falach. W różnych zakątkach Polski przekonują nas, że obszary Natura 2000 nie są rezerwatami ochrony ścisłej, a przynależność cennych przyrodniczo terenów do tej europejskiej sieci nie stanowi bariery rozwoju gospodarczego, ale jest wręcz motorem napędowym rolnictwa ekologicznego czy ekoturystyki.
Ci, którzy nie będą mogli zobaczyć serialu w telewizji, mogą go obejrzeć na stronie internetowej serialu: http://misjanatura.serial.fwie.pl/screen.php?type=1

2016-08-04

Misja Natura na antenie TVP3 Rzeszów

Z czym kojarzy się sieć Natura 2000? Jednym zapewne ze sztywną formą ochrony przyrody, w której nadrzędnym celem jest dbanie o dobro przyrody, a nie człowieka. Innym z rzadkimi gatunkami roślin i zwierząt, pięknymi krajobrazami oraz szansą rozwoju lokalnej społeczności. O tym, co kryje się pod hasłem "Natura 2000", możemy dowiedzieć się z serialu "Misja Natura" emitowanego na antenie TVP3 Rzeszów od lipca 2016 roku. Na premierowe odcinki zapraszamy w co drugi czwartek o godzinie 21.00. Najbliższy odcinek pt. Szlakiem Doliny Noteci wyemitowany zostanie 11 sierpnia. Zapraszamy przed odbiorniki do TVP3 Rzeszów!

2016-07-29

Serial "Misja Natura" na antenie TVP3 Lublin

Jeśli pragniesz poznać atrakcyjne przyrodniczo miejsca, jesteś ciekawy jakie szanse i możliwości niesie ze sobą program Natura 2000, to zachęcamy do oglądania serialu "Misja Natura" na antenie TVP3 Lublin we wtorki o godzinie 18.00. Na pierwszy odcinek pt. Kurze Grzędy zapraszamy już 2 sierpnia.
Każdego, kto do tej pory nie mógł obejrzeć "Misji Natura" w telewizji, zapraszamy do obejrzenia wszystkich odcinków na stronie serialu: http://misjanatura.serial.fwie.pl/screen.php?type=1

2016-07-20

Misja Natura na antenie TVP3 Szczecin

Fundacja Wspierania Inicjatyw Ekologicznych zaprasza wszystkich chętnych do oglądania cyklu 12-stu odcinków serialu „Misja Natura” na antenie TVP3 Szczecin w piątki o godzinie 20.22. Startujemy 22 lipca!
A już teraz zapraszamy do polubienia naszej facebookowej strony: Misja Natura

2016-07-14

Serial "Misja Natura" na antenie TVP3 Opole

Od 14 lipca 2016 roku na antenie TVP3 Opole można oglądać serial przyrodniczy "Misja Natura", który ukazuje piękno i różnorodność rodzimej przyrody oraz pokazuje, w jaki sposób mieszkańcy obszarów Natura 2000 mogą korzystać z możliwości, którą daje sieć Natura 2000. Na premierowe odcinki zapraszamy w czwartki o godzinie 18.05, powtórki emitowane będą w poniedziałki o godzinie 17.40. W najbliższy czwartek, 21 lipca wyemitowany zostanie drugi z cyklu dwunastu odcinków pt. Zatoka Pucka i Półwysep Helski.

2016-07-11

Misja Natura na antenie TVP3 Łódź

Fundacja Wspierania Inicjatyw Ekologicznych zaprasza mieszkańców województwa łódzkiego do oglądania premierowych odcinków serialu "Misja Natura" na antenie TVP Łódź we wtorki o godzinie 17.45. Powtórka programu w każdą środę o godzinie 7.30. Startujemy 12 lipca! Serial "Misja Natura" to cykl 12-stu odcinków ukazujących piękno i różnorodność rodzimej przyrody. Dzielna ekipa złożona z ornitologa, dr Romualda Mikuska oraz Małgorzaty Kosik w każdym odcinku ma do wykonania specjalną misję, która wiąże się z poznawaniem obszarów Natura 2000. Bohaterowie zabiorą Państwa w świat niezwykłej przyrody, pokażą w jaki sposób mieszkańcy obszarów Natura 2000 mogą korzystać z możliwości, którą daje sieć Natura 2000. Wszystko to dzieje się pod czujnym okiem sztabu organizacyjnego, a śledzenie perypetii koordynatora i jego asystenta nie raz wywoła uśmiech na twarzy.

2016-07-04

Serial "Misja Natura" od 5 lipca na antenie TVP3 Gdańsk

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do oglądania premierowych odcinków serialu "Misja Natura" na antenie TVP3 Gdańsk we wtorki o godzinie 17.30. Powtórki wyświetlane będą w czwartki o godzinie 7.20. Na pierwszy odcinek pt. Kurze Grzędy zapraszamy 5 lipca. Serial Misja Natura to cykl 12-stu odcinków realizowanych w konwencji filmów podróżniczo-ekspedycyjnych, którego bohaterowie tropią i odkrywają tajemnice przyrody. Małgorzata Kosik i Romuald Mikusek w każdym odcinku mają do wykonania specjalną misję, która wiąże się z poznawaniem obszarów Natura 2000. W różnych zakątkach Polski przekonują się, że przynależność cennych przyrodniczo terenów do tej europejskiej sieci przynosi wiele korzyści, m.in. wpływa na promocję regionu i rozwój ekoturystyki. Zapraszamy przed odbiorniki do TVP3 Gdańsk!

2016-06-30

Misja Natura w TVP3 Katowice

Mieszkańców województwa śląskiego zapraszamy do oglądania cyklu 12-stu odcinków serialu "Misja Natura" na antenie TVP3 Katowice w każdy poniedziałek o godzinie 21.20 oraz na powtórki we wtorki w paśmie porannym o godzinie 7.45. Startujemy w poniedziałek 4 lipca!

2016-06-14

Powtórki serialu "Misja Natura"

Mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego zapraszamy do oglądania serialu "Misja Natura" na kanale TVP3 Bydgoszcz od poniedziałku do czwartku około godziny 18 oraz na powtórki od wtorku do piątku około godziny 7.30. Startujemy 14 czerwca!

2015-08-26

Ostatni odcinek "Misji Natura" w TVP2

W niedzielę, 30 sierpnia o godzinie 05.30 TVP2 wyemituje ostatni odcinek serialu "Misja Natura" pt. Poligony. W dwunastym odcinku bohaterowie mają za zadanie udowodnić, że nawet na terenach wojskowych dzięki Naturze 2000 chroni się przyrodę.

A już teraz zachęcamy do obejrzenia trailera dwunastego odcinka. Kanał YouTube serialu.

2015-08-20

TVP2 i odcinek serialu "Misja Natura" pt. Szlakiem podkowca małego

W sobotę, 22 sierpnia o godzinie 13.25 w programie TVP2 wspólnie z Gosią i Romkiem udamy się do Pienin, gdzie wyruszymy w podróż "Szlakiem podkowca małego".

Zachęcamy do zapoznania się z trailerem jedenastego odcinka. Kanał YouTube serialu.

2015-08-12

Misja Natura w Górach Stołowych

15 sierpnia 2015 roku o godzinie 13.20 na antenie telewizyjnej Dwójki wyemitowany zostanie dziesiąty odcinek serialu "Misja Natura", poświęcony obszarowi Natura 2000 Góry Stołowe. W najbliższym odcinku przekonamy się, jak załoga Misji Natura poradzi sobie z presją związaną z pojawieniem się w centrali wizytatora. Gosia i Romek wyruszają w rejon Gór Stołowych, gdzie spróbują przełamać stereotypy związane z postrzeganiem tego obszaru jedynie przez pryzmat labiryntów i fantazyjnych ostańców.

A już teraz zachęcamy do zapoznania się z trailerem dziesiątego odcinka. Kanał YouTube serialu.

2015-08-06

"Misja Natura" na Miechowszczyźnie

W sobotę, 8 sierpnia o godzinie 13.25 w programie TVP2 wspólnie z Gosią i Romkiem udamy się w podróż po Wyżynie Miechowskiej, gdzie odwiedzimy Cybową Górę, ostoję rzadkich storczyków Kalina-Lisiniec oraz rezerwat Dąbie. Będziemy podziwiać krasowe źródło Jordan o stałej temperaturze wody, odwiedzimy hodowlę owiec oraz udamy się do kapuścianej stolicy Polski - Charsznicy.

Zachęcamy do zapoznania się z trailerem dziewiątego odcinka. Kanał YouTube serialu.

2015-07-30

Puszcza Knyszyńska w TVP2

Tajemnice Puszczy Knyszyńskiej będzie można poznawać, oglądając ósmy odcinek serialu "Misja Natura" w sobotę 1 sierpnia na antenie Dwójki. Wspólnie z bohaterami przemierzymy podmokłe tereny bagien i torfowisk próbując dowiedzieć się, w jaki sposób obecność wody wpływa na kształtowanie się różnego rodzaju zbiorowisk roślinnych. Gosia i Romek odwiedzą także litewski rezerwat biosfery Žuvintas, aby porównać zasady gospodarowania i ochrony polskich i litewskich torfowisk.

A już teraz zachęcamy do zapoznania się z trailerem ósmego odcinka. Kanał YouTube serialu.

2015-07-22

TVP2 pokaże Góry Słonne. W sobotę włącz "Dwójkę"

W sobotę, 25 lipca o godzinie 13.25 TVP2 wyemituje kolejny odcinek "Misji Natura". Tym razem akcja serialu rozgrywać się będzie w Górach Słonnych i na Pogórzu Przemyskim. Bohaterowie serialu - Gosia i Romek odkryją odległe, pierwotne zakątki puszczy karpackiej, zobaczą pofalowane grzbiety górskie oraz zbadają siedliska orła przedniego, dzika i niedźwiedzia.

A już teraz zachęcamy do zapoznania się z trailerem siódmego odcinka. Kanał YouTube serialu.

2015-07-15

Kolejny odcinek serialu "Misja Natura" w TVP2

Już w najbliższą sobotę, 18 lipca o godzinie 13.25 TVP2 wyemituje szósty z serii 12-stu odcinków serialu "Misja Natura". Tym razem bohaterowie udadzą się w podróż do doliny Bugu, gdzie będą podziwiać piękne widoki. Bug jest jedną z ostatnich dzikich rzek Europy, stanowi ważne lęgowisko i korytarz migracyjny dla tysięcy ptaków.

Zachęcamy do zapoznania się z trailerem szóstego odcinka. Kanał YouTube serialu.

2015-07-06

Piąty odcinek serialu "Misja Natura" na antenie TVP2

W sobotę, 11 lipca o godzinie 13.25 na antenie TVP2 zostanie wyemitowany odcinek pt. Zalew Szczeciński, Łąki Skoszewskie. W piątym odcinku ekipa Misji Natura ma za zadanie odnaleźć bielika. Nasi bohaterowie - Małgosia i Romek docierają na Wzgórze Wisielców, gdzie zachwycają się pięknem Zalewu Szczecińskiego, który jest miejscem lęgowym dla tysięcy ptaków wodno-błotnych.

A już teraz zachęcamy do zapoznania się z trailerem piątego odcinka. Kanał YouTube serialu.

2015-07-02

Czwarty odcinek serialu "Misja Natura" na antenie TVP2

Już w najbliższą sobotę, 4 lipca o godzinie 13.20 TVP2 wyemituje czwarty z serii 12-stu odcinków serialu "Misja Natura". Tym razem nasi bohaterowie ruszą szlakiem Doliny Noteci, gdzie mają za zadanie zapoznać się z wpływem regulacji na stan rzeki. Poznają zasady prawidłowej melioracji łąk, a także rolę jaką odgrywają bobry w powstrzymywaniu spływu wód.

A już teraz zachęcamy do zapoznania się z trailerem czwartego odcinka. Kanał YouTube serialu.

2015-06-23

Misja Natura w Dolinie Baryczy

W sobotę, 27 czerwca o godzinie 13.25 na antenie TVP2 zostanie wyemitowany trzeci odcinek z cyklu "Misja Natura". Tym razem Gosia i Romek odwiedzą malowniczą Dolinę Baryczy.

A już teraz zachęcamy do zapoznania się z trailerem trzeciego odcinka. Kanał YouTube serialu.

2015-06-18

Nowy odcinek "Misja Natura" na Pomorzu. Emisja na antenie TVP2

Na kolejny odcinek serialu "Misja Natura" zapraszamy w sobotę 20 czerwca o godzinie 13.25 do TVP2. W drugim odcinku serialu ekipa Misji Natura trafia na Półwysep Helski i wody Zatoki Puckiej. To niezwykłe miejsca z jednej strony znane każdemu z wakacyjnych pobytów, z drugiej o wysokich walorach przyrodniczych, o których nie każdy z nas wie. Zatem usiądźmy przed odbiornikami telewizyjnymi i wybierzmy się na wędrówkę po obszarach Natura 2000 położonych tak blisko aglomeracji trójmiejskiej.

A już teraz zachęcamy do zapoznania się z trailerem drugiego odcinka. Kanał YouTube serialu.

2015-06-17

Jak powstawał serial

Jak wyglądało zaplecze tworzenia naszego serialu? Co działo się na planie? Nieco ciekawostek w naszym materiale. Zapraszamy na kanał YouTube serialu.

2015-06-12

Rusza emisja serialu "Misja Natura" na antenie TVP2

W sobotę, 13 czerwca o godzinie 13.25 TVP2 wyemituje pierwszy z cyklu 12-stu odcinków serialu "Misja Natura". Odcinek poświęcony będzie obszarowi Natura 2000 Kurze Grzędy, w którym ochronie podlegają leśne i nieleśne zbiorowiska torfowiskowe na Pojezierzu Kaszubskim.

Zachęcamy do zapoznania się z trailerem pierwszego odcinka.

2015-06-10

Czołówka serialu "Misja Natura"

Zbliża się premiera serialu "Misja Natura" w TVP2. Już w sobotę o 13.25 na ekranach pojawi się Gosia i Romek, by rozpocząć swoją przygodę w rezerwacie Kurze Grzędy. Już teraz można zobaczyć czołówkę serialu

2015-06-03

Serial "Misja Natura" w TVP2

W piątek o 8.00 gośćmi porannego programu TVP2 będą bohaterowie serialu "Misja Natura". Opowiedzą o kulisach kręcenia poszczególnych odcinków oraz ciekawych przyrodniczo miejscach, które odwiedzili i polecają na długi weekend. Jeśli ktoś jeszcze nie zdecydował się, gdzie pojechać, będzie miał okazję dowiedzieć się, gdzie warto.

2015-05-27

Zapraszamy!

Na ekranach naszych telewizorów będziemy mogli oglądać nowy serial przyrodniczy "Misja Natura". Zrealizowany w nieco odmiennej formule, nie pozbawiony zabawnych akcentów, będzie kierował naszą uwagę na bardziej i mniej znane zakątki Polski, w których Gosia (Małgorzata Kosik) i Romek (Romuald Mikusek) zostaną wysłani w celu wykonania określonych misji. Osią przewodnią całego serialu jest ukazanie różnorodności ostoi Natura 2000 w Polsce, złożoności działań podejmowanych dla ich ochrony, a także współistnienia w nich człowieka i przyrody. Europejska sieć ekologiczna Natura 2000 jest jedyną w sobie formą ochrony najcenniejszych siedlisk i gatunków naszego kontynentu. Obejmując swym zasięgiem różne państwa wchodzące w skład Wspólnoty Europejskiej zabezpiecza nie tylko lokalne populacje roślin i zwierząt, ale także umożliwia swobodą migrację zwierząt, a wszystko to wespół z ideą zrównoważonego rozwoju, umożliwiającą dalsze gospodarowanie człowieka na tych terenach. Warto znać zasady funkcjonowania obszarów Natura 2000, ale przede wszystkim warto podziwiać piękno polskiej przyrody, która zagości w naszych domach w kolejnych odcinkach. Zapraszamy do TVP 2 w sobotę 13 czerwca o godzinie 13.25 na pierwszy odcinek serialu pt. "Kurze Grzędy".

2013-09-13

Zdjęcia terenowe zostały zakończone

Dobiegły końca zdjęcia w terenie. Nasi bohaterowie Małgorzata Kosik i Romuald Mikusek odwiedzili Góry Stołowe, Pieniny, Pogórze Przemyskie, Zachodniowołyńską Dolinę Bugu, Puszczę Knyszyńską, Poligon Orzysz, Półwysep Helski, Kurze Grzędy, Zalew Szczeciński, Dolinę Noteci, Dolinę Bugu i Miechowszczyznę. W każdym obszarze spotykali się z innymi ekspertami, którzy opowiadali jak można korzystać z możliwości, które daje sieć Natura 2000. Teraz czekamy na efekty ich pracy.

2013-07-19

Pierwsze odcinki już gotowe

Już mamy pierwsze wyniki pracy naszej ekipy filmowej. Zostały zrealizowane odcinki o Górach Stołowych oraz o Pieninach. Piękne zdjęcia, przyjemna muzyka, ciekawi ludzie, dużo cennych informacji i zabawne teksty - tyle na razie możemy zdradzić. Już niedługo ukażą się zwiastuny tych odcinków a tymczasem zapraszamy do Galerii.

2013-05-06

Ruszyły zdjęcia do pierwszych odcinków

Pod koniec kwietnia ruszyły zdjęcia do naszego serialu. Ekipa filmowa odwiedziła już Góry Stołowe, a więc Szczeliniec oraz Pieniny i przy okazji Ostoję Popradzką . Obecnie znajduje się na Pogórzu Przemyskim. Zdjęcia w każdej ostoi trwały ok. 5 dni, a efekty tej pracy można zobaczyć w Galerii. W najbliższym czasie załoga serialu dotrze na Miechowszczyznę oraz do Doliny Baryczy.

2013-04-05

Pierwsze próbne zdjęcia do serialu "Misja Natura"

Prezentujemy krótki film z pierwszych wyjazdów ekipy filmowej do wybranych obszarów N2000 oraz film z planu zdjęciowego. Zaprezentowana została rzeźba św. Franciszka patrona ekologów i zwierząt, witraże malowane ręcznie. Filmowcy dowiedzieli się m.in. dlaczego ikony się pisze a nie maluje, jaka jest historia obelisku postawionego w środku lasu oraz wieży przeciwpożarowej.